‘Ik zet mij graag af tegen het imago van de accountant als grijze muis’'

Interview
13-02-2025
Alissa Weggelaar
Moore DRV
NBA Young Profs komen met frisse initiatieven en originele inzichten op voor de belangen van accountants tot 35 jaar, maar wie zijn de bestuurders die achter de schermen het vuur uit hun sloffen lopen? Dit keer Young Profs bestuurder Alisa Weggelaar.

De buurtsuper van haar moeder zette Alisa Weggelaar twaalf jaar geleden op het spoor van accountant. Dat kwartje viel niet meteen. Aanvankelijk koos ze na haar middelbare schoolopleiding Informatica als vervolgstudie. Dat bleek een vergissing. ‘Ik werd er duizelig van. Die studie paste totaal niet bij mij. Na een paar maanden stopte ik en besloot een time out te nemen. Ik ging de rest van het jaar werken in de buurtsuper van mijn moeder. Ik kom uit een ondernemersfamilie. Zelf had ik geen ambitie om ondernemer te worden maar om diens sparringpartner te zijn leek mij wel wat. Hoe kan je daar een bijdrage aan leveren? Dat werd voor mij de stip op de horizon.’

Uitlaatklep

In 2013 startte ze met de accountantsopleiding maar het vak ging voor haar pas leven toen ze in het derde jaar met de stage binnen BDO begon. ‘Toen viel alles op zijn plek. Ik vond de vaktechniek heel interessant maar het wordt pas leuk als je het voor een klant mag toepassen. Als assistent mag je met de accountant of de fiscalist mee naar de klant. In die periodieke gesprekken haal je informatie op waar je hem vervolgens over kan adviseren. Waar gaat hij heen als ondernemer? Wat doet de markt? Misschien denkt hij aan een overname?  Als accountant ben je een generalist maar je hebt een netwerk aan collega’s die je op zo’n moment  kan inschakelen. Je kan die klant echt verder helpen.´  

[....]

Lees verder op: nba.nl

Gerelateerde vacatures

Geïnteresseerd in een carrière bij organisaties in ditzelfde vakgebied? Bekijk hieronder de gerelateerde vacatures en vind de perfecte match voor jou!
Top vacature
Adyen
Marktconform
Senior
Amsterdam
We are seeking an experienced Business Recruiter to join our Global Talent Acquisition team and drive the regional growth of our Business (Operations and Staff) teams.
Top vacature
Flynth
Marktconform
Medior, Junior
meerdere locaties
Je adviseert je klanten op het gebied van HR. Vaak op afstand en soms ook voor langere tijd als interimopdracht bij de klant. Je brede kennis op het gebied van...
Top vacature
DEKRA
Marktconform
Medior, Senior
Capelle aan den Ijssel
Ben jij een ervaren leider in de detachering met een passie voor commercie, recruitment en management? Dan is deze functie bij DEKRA People perfect voor jou!